ظروف دارویی


ظروف دارویی :

امروزه ظروف دارویی کاربرد و مصرف فراوانی دارند و با دقت ویژه ایی تولید میشوند یکی از تولید کنندگان انواع ظروف دارویی مجموعه دارک پلمیر میباشد دارک پلمیر با تولید انواع ظروف دارویی با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب مشتریان زیادی را به خود اختصاص دارد . در این مقاله سعی داریم شما را با انواع ظروف دارویی آشنا سازیم در ادامه با ما همراه شوید .

از ظروف دارویی در داروخانه ها و کارخانه جاتی که تخصص تولید دارو را دارند استفاده میکنند طروف دارویی بصورت پلاستیکی و شیشه ایی تولید میشود . که هر کدام کاربرد مختص خود را دارند . مواد شمیایی بخصوص دارو باید در مکان و بسته بندی  ویژه ایی نگه داریی شود تا از خراب شدن و فاسد شدن آن جلوگیری شود . داروها باید در دمای خاص و در ظروف خاصی نگهداری بشوند . با توجه به اینکه داروها انواع و حالت های مختلفی دارند این دما ها و این ظروف نیز تغیر می کند.

. امروزه به دلیل تنوع و تعداد زیاد داروها دانشمندان موفق به کشف ماده ای شدند که از جنس پلاستیک است و بسیار برای نگهداری موادی همچون داروها مناسب است . این ظروف امروزه نقش بسیار پررنگی را در نگهداری داروها ایفا می کنند . همچنین از هر لحاظی برای تولید کنندگان به صرفه تر است . از نظر هزینه – امکانات مورد نیاز برای تولید – مواد اولیه و….

ظروف دارویی

بسیاری از ظروف دارویی پلاستیکی از جنس پلی اتلین هستند این ماده نیز یک نوع پلاستیک میباشد اما دارای کیفیت بالا و مرغوب میباشد و استحکام بالایی دارد .

روش تولید ظروف دارویی پلاستیکی :

روش اول با استفاده با مواد پلی اتیلن با تراکم مواد بالا :  این پلی اتیلن ها از هرلحاظی به صرفه تر هستند . اجازه ورود رطوبت را به داخل ظرف ها نمی دهند و همچنین مقاومت بالایی دارند . این نوع از پلی اتیلن ها به هیچ عنوان با مواد حلال رابطه خوبی ندارند و نمی توان از این مواد در چنین ظرفی نگهداری کرد.

روش دوم استفاده از مواد پلی اتیلن با تراکم مواد کم : این مواد بسیار به نوع متراکم خود شبیه هستند . تفاوت آن ها این است که انعطاف پذیری بالاتری دارند.

انواع ظروف دارویی پلاستیکی :

  • ظروف دارویی مواد جامد :  این ظروف دارای کیفیت بالا میباشند و به خوبی میتوانند مواد دارویی خشک و جامد را در خود نگهداری کنند.
  • ظروف دارویی مواد مایع : امروزه بسیاری از دارو ها مانند شربت که مایع هستند باید  در جایی خنک و مرطوب نگهذاری شوند که این نوع ظروف برای آنها  مناسب است .

ظروف دارویی شیشه ایی :

این نوع ظروف نیز دارای مقاومت و استحکام بالایی میباشند و در از نفوذ گرما و عومل کنش زای خارجی بر داخل دارو جلوگیری میکند و دارای انواع مختلفی میباشد مستطیل ، فلاسک ، سیروپ ، آپوتچاری و وینچستر. همه این مجموعه بطری ها به غیر از مجموعه بطری های مستطیل شکل و فلاسک که به ترتیب تنها در کهربا و شیشه های روشن موجود هستند، باقی مجموعه ها در هر دو دسته شیشه های کهربایی یا شفاف موجود هستند.

دارک پلمیر تولید کننده انواع ظروف دارویی پلاستیکی و شیشه ایی با بالاترین کیفیت با ما همراه شوید

 

 

 

 

 

 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *